Zajęcia dla dzieci (klasy 0-1)

Cykliczne, półtoragodzinne zajęcia odbywające się raz w tygodniu w naszej placówce. Podczas zajęć dzieci poznają tajniki robotyki i programowania, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych do samodzielnego montażu. Do zajęć z najmłodszymi wybraliśmy zestawy Lego Education WeDo. Zajęcia przybliżają dzieciom tematykę robotyki, zachęcają do używania komputera w sposób konstruktywny oraz pozwalają na tworzenie własnych pomysłów. Jest to wspaniała przygoda połączona z techniczną edukacją.
Zapisz
Program zajęć
-
Zajęcia odbywające się raz w tygodniu (po 90 min) przez cały semestr (12 spotkań w semestrze), w trakcie których uczestnicy udają się w fascynującą podróż po różnych obszarach nauki. Każde zajęcia są osadzone w konkretnym kontekście dzięki czemu łatwiej jest im przyswajać nowe informacje łącząc je z tym, co znane i bliskie. Podczas zajęć staramy się zainteresować kursantów nauką i pokazać, że jej tajemniczy świat jest w ich zasięgu. Jednak przede wszystkim - najważniejsza jest dobra zabawa, w czasie której dzieci mają możliwość rozwijania:
- umiejętności interpersonalnych
- zdolności twórczych
- umiejętności konstrukcyjnych
- mowy i kompetencji językowych
- umiejętności pisania i czytania
- zdolności matematycznych
Materiał dydaktyczny
-
Do pracy z najmłodszymi wybraliśmy zestawy z linii Lego Education, które pozwalają budować z klocków zwierzęta i modele urządzeń, które po odpowiednim zaprogramowaniu można wprawić w ruch. Zbudowane roboty podłącza się do komputera, a następnie programuje w prostym języku obrazkowym.
Graficzny system programowania jest na tyle prosty, że nie wymaga praktycznie użycia klawiatury, dzięki czemu już pięciolatek jest w stanie skonstruować i zaprogramować własnego robota.
Odpowiednie czujniki i silniki umożliwiają obustronną interakcję programu komputerowego ze światem zewnętrznym. Takie możliwości pozwalają zainteresować dziecko zagadnieniami algorytmiki, logiki i robotyki już na samym początku jego nauki.
Zapisz Cena
-
Opłata za semestr wiosenny (luty - maj 2023) wynosi 990,00 PLN (890,00 PLN dla kontynuujących naukę*):
- 240 PLN (200 PLN*) - zaliczka (potwierdzenie uczestnictwa do 5 dni od zapisu)
- 250 PLN (230 PLN*) - 15 marca
- 250 PLN (230 PLN*) - 15 kwietnia
- 250 PLN (230 PLN*) - 15 maja
W przypadku płatności jednorazowej, cena kursu jest niższa o 10% i wynosi 891,00 PLN (801,00 PLN dla kontynuujących naukę*). Płatność powinna być uiszczona do 5 dni od dokonania rezerwacji, jednakże nie później niż w dniu rozpoczęcia zajęć.
* Dotyczy osób, które uczestniczyły w Kursie Semestralnym, Półkoloniach lub Koloniach. Przy zapisie, w polu "kod promocyjny" prosimy wpisać: KONTYNUACJA
W ramach zajęć semestralnych gwarantujemy Państwu:
- Indeks Akademii Młodych Naukowców
- 24 godziny lekcyjne (12 spotkań x 90min)
- Możliwość odrobienia zajęć
- Zajęcia w grupach maksymalnie 12 osobowych
- Komfortową edukację w zespołach dwuosobowych
- Opiekę i wiedzę wykwalifikowanej kadry (2 prowadzących w grupie powyżej 8 uczestników)
- Pokaz dla rodziców na zakończenie kursu
- Dyplom ukończenia kursu
- Profesjonalne pomoce naukowe
- Indywidualne podejście do klienta
- Możliwość płatności w miesięcznych ratach
- Zniżki dla rodzeństw i dla stałych klientów
Terminy i lokalizacje
-
Semestr wiosenny (luty - maj 2023)
Gliwice, Fabryka Naukowców
ul. Ziemowita 1
Semestr I (NOWA GRUPA!)
- wtorek, 17:00 - 18:30 (I zajęcia: 21.02.2023)
Semestr II (kontynuacja)
- środa, 17:00 - 18:30 (I zajęcia: 22.02.2023)
- piątek, 17:00 - 18:30 (I zajęcia: 24.02.2023)
- sobota, 9:00 - 10:30 (I zajęcia: 25.02.2023)
Galeria
-
Galeria
FAQ
-
FAQ
-
Czy dla osób kontynuujących zajęcia z semestru, półkolonii lub kolonii są zniżki na zajęcia semestralne?
Tak, uczestnikom naszych zajęć przysługuje zniżka w wysokości 100 zł (przy wpłacie jednorazowej dla kontynuacji doliczany jest jeszcze rabat w wysokości 10%).
-
Czy jest możliwość otwarcia grupy w szkole, w której uczy się moje dziecko?
Oczywiście, możemy przeprowadzić zajęcia w każdej szkole o ile zbierze się minimum 8 osób. Prosimy o podanie danych Szkoły, skontaktujemy się z Dyrekcją i podejmiemy działania w celu zebrania grupy.
-
Jak długo trwają zajęcia?
Czas zajęć jest dostosowany do wieku uczestników a także poziomu zajęć. Zajęcia trwają od 1,5 godziny (dla młodszych dzieci) dla 2 godzin dla dzieci starszych. Jest to wystarczający czas, by dzieci mogły zbudować robota, zaprogramować go i jeszcze się nim pobawić. Z drugiej strony jest to czas, który pozwala na utrzymanie koncentracji i zaangażowania dzieci.
-
Czy w trakcie zajęć Rodzic może wyjść z biura?
Dzieci na zajęciach przebywają bez rodziców, są pod opieką naszych Instruktorów.
-
Czy konstrukcje powtarzają się, jeśli dziecko było na koloniach, półkoloniach itd. w Fabryce Naukowców?
Nie, program i konstrukcje nie powtarzają się. Kursy semestralne stanowią świetne uzupełnienie i usystematyzowanie wiedzy zdobytej podczas półkolonii i kolonii.
-
Jak są dobierane grupy na zajęciach?
Dzieci podczas zajęć pracują w zespołach dwuosobowych. Zależy nam by już w tym wieku uczyły się współpracy i dzieliły obowiązkami. Instruktorzy zwracają szczególną uwagę, by każde dziecko było zaangażowane zarówno w budowę jak i programowanie robotów.
-
Czy można wpłacić pierwszą ratę i zrezygnować, jeśli się nie spodoba?
Rozumiemy, że są Państwo ciekawi, czy dziecku spodobają się zajęcia. W tym celu przygotowaliśmy zajęcia pokazowe. Udział w zajęciach jest bezpłatny i niezobowiązujący, można sprawdzić, czy zajęcia spodobają się Państwu i Dziecku. Pracujemy w małych grupach, zatem rezerwacja miejsca i wpłata zaliczki jest zobowiązująca.
-
Jak odrabia się zajęcia, jeśli dziecko jest np. chore?
Wiemy, że dzieci mają bardzo dużo różnych zajęć i najczęściej na odrabianie odpowiada im jedynie dzień, w którym mają zajęcia, dlatego odrabianie będzie odbywać się na 13 zajęciach (czyli tydzień po zakończeniu kursu) - w tym samym terminie, w którym odbywał się kurs, z tym samym prowadzącym i z tymi samymi dziećmi (co jest istotne zwłaszcza dla najmłodszych uczestników). W zależności od konstrukcji i zaawansowania tematu, na którym dziecka nie było, na tych 13stych zajęciach można odrobić od 1 do maksymalnie 2 zajęć. Osoba prowadząca zajęcia weryfikuje nieobecności i zapisuje na odrabianie
-
Czy można otrzymać fakturę VAT za udział dziecka w zajęciach?
Tak, wystawiamy fakturę VAT. Prosimy o zgłoszenie chęci otrzymania faktury podczas zapisywania dziecka lub najpóźniej do końca trwania turnusu, w którym uczestniczy.
-
Do kiedy trzeba zapłacić za zajęcia?
Wpłatę należy dokonać do 5 dni od daty zapisu (całość w przypadku płatności jednorazowej lub zaliczkę w przypadku płatności ratalnej). Pozostała kwota podzielona jest na raty, które należy uregulować zgodnie z harmonogramem płatności (wysyłany mailowo).
-
Ilu jest opiekunów w grupie?
W zależności od ilości uczestników oraz ich indywidualnych potrzeb, dobieramy kadrę. Najczęściej w grupie poniżej 7 osób jest jeden Instruktor, natomiast powyżej - dwóch. W grupie może być maksymalnie 14 uczestników.
-
Czy dla osób kontynuujących zajęcia z semestru, półkolonii lub kolonii są zniżki na zajęcia semestralne?