Zadzwoń: tel. 604 339 781

Tęczowe Urodziny - robimy tęczę! (dla dzieci w wieku 5-13 lat)

Słyszeliście kiedyś, co się znajduje na końcu tęczy? Garnek złota? Krasnoludki? U nas na końcu jak i początku tęczy jest świetna zabawa! Podczas Urodzin zamienimy się w Naukowców badających zjawisko tęczy, następnie samodzielnie w probówce wytworzymy tęczę! Tęcza w probówce? Tak to możliwe!

Tęczowe Urodziny - robimy tęczę! (dla dzieci w wieku 5-13 lat)

Słyszeliście kiedyś, co się znajduje na końcu tęczy? Garnek złota? Krasnoludki? U nas na końcu jak i początku tęczy jest świetna zabawa! Podczas Urodzin zamienimy się w Naukowców badających zjawisko tęczy, następnie samodzielnie w probówce wytworzymy tęczę! Tęcza w probówce? Tak to możliwe!

Program

Program

Tęczowe Urodziny to zajęcia dla dzieci ciekawych otaczającego je świata. Podczas zajęć każdy z uczestników przy samodzielnym stanowisku pracy i przy użyciu akcesoriów laboratoryjnych wytworzy tęczę w probówce! Podczas zajęć dzieci poznają podstaw teorii barw oraz możliwości mieszania kolorów. Tęcza zostanie zaś wykonana z polimerów naturalnych i syntetycznych, których właściwości i ich wykorzystanie w codziennym życiu po zajęciach nie będą dla uczestników czymś nowym. Po skończonej zabawie, probówki z tęczą uczestnicy zabierają do domu i jeszcze przez długi czas będą mogli obserwować łączenie się barw.

Zakładamy fartuszki i do dzieła!

Czas trwania: 2h

Liczba uczestników: do 15 osób

Cena

Cena

Koszt urodzin zależy od liczby uczestników:

 • do 6 uczestników (wraz z solenizantem) - 400
 • od 7 do 12 uczestników (wraz z solenizantem) – 450
 • od 13 do 15 uczestników (wraz z solenizantem) – 500

Cena obejmuje:

 • dwugodzinne zajęcia dydaktyczne, w trakcie których dzieci pozostają pod opieką instruktorów
 • udostępnienie pomieszczenia, w którym odbywają się zajęcia, lub dojazd we wskazane miejsce na terenie miast, w których znajduje się placówka Fabryki Naukowców (dalszy dojazd ustalany indywidualnie)
 • wydruk zaproszeń oraz pamiątkowych dyplomów
 • każdy uczestnik otrzymuje probówkę z samodzielnie wykonaną tęczą

Cena NIE obejmuje:

 • poczęstunek dla dzieci – ustalany indywidualnie. Istnieje możliwość zorganizowania poczęstunku we własnym zakresie, zgodnie z preferencjami. Udostępniamy nieodpłatnie naczynia, miejsce i zapewniamy "obsługę".

Potwierdzeniem zarezerwowania terminu jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł. Pozostałą część płatności można uregulować przelewem lub gotówką w dniu przyjęcia.

Terminy i lokalizacja

Terminy i lokalizacja

Urodziny organizujemy w naszych placówkach:

 • Gliwice (ul. Ziemowita 1)
 • Katowice (Uniwersytet Śląski – Instytut Fizyki)

Lub w dowolnym wskazanym przez Państwa miejscu.

W celu ustalenia terminu urodzin prosimy o kontakt telefoniczny (604 339 781)
lub mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria

Galeria

FAQ

FAQ

 • Czy Rodzice mogą uczestniczyć w imprezie urodzinowej?
  Podczas imprezy urodzinowej dzieci zostają same pod opieką naszych animatorów. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej się wówczas bawią. Animatorzy podczas urodzin będą robić zdjęcia dzieciom, które później Państwu zostaną wysłane.
 • Czy jest dodatkowa sala dla Rodziców?
  Nasze pomieszczenia są zaadaptowane do imprezy urodzinowej, niestety obecnie nie posiadamy dodatkowego pomieszczenia, w którym moglibyśmy zorganizować miejsce dla Rodziców.
 • Jak wygląda kwestia poczęstunku?
  Z wieloletniej pracy z dziećmi wiemy, że mają różne nawyki żywieniowe, inne potrawy/przekąski lubią, dlatego też umożliwiamy Rodzicom zorganizowanie poczęstunku według preferencji swoich i dzieci. Z naszej strony zapewniamy całą "zastawę" (talerzyki, kubeczki, miseczki, sztućce, serwetki), a także obsługę. Prosimy jedynie, aby podczas Urodzin z Robotami nie było chipsów.
 • Czy uczestnicy Urodzin coś dostają na koniec?
  Każdy uczestnik Urodzin otrzymuje pamiątkowy dyplom. Dodatkowo uczestnicy urodzin polimerowych otrzymują stworzone przez siebie robaki polimerowe, a urodzin archeologicznych – stworzony przez siebie odlew dinozaura. Po urodzinach przekazujemy także Rodzicom solenizanta/solenizantki pamiątkowe zdjęcia.
 • Jaki jest koszt urodzin, jeżeli przyjdzie mniej dzieci?
  Ostateczną cenę urodzin ustalamy na podstawie potwierdzonej liczby uczestników (po wręczeniu gościom zaproszeń). Na tej podstawie drukujemy dyplomy imienne i przygotowujemy odpowiednią liczbę sprzętu i materiałów. Jeżeli przyjdzie mniej dzieci, cena pozostaje bez zmian.
 • Czy są osobne konstrukcje dla dziewczynek?
  Przygotowane konstrukcje robotów są uniwersalne. Z naszego doświadczenia wynika, że podobają się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. I dziewczynki również świetnie bawią się na urodzinach z robotami.
 • Nie wszystkie dzieci były na zajęciach z robotyki. Czy sobie poradzą?
  Konstrukcje są dopasowane do wieku dzieci. Wybraliśmy konstrukcje, z którymi bez problemu poradzą sobie dzieci, które jeszcze nigdy nie budowały robotów, ale z drugiej strony możliwość ich rozbudowy według własnych pomysłów, będzie wyzwaniem dla dzieci, które już pierwsze roboty mają za sobą.
Zapisy na Półkolonie Letnie

Zapraszamy na lekcję pokazową!

Już dziś umów się na lekcję pokazową w Fabryce Naukowców! Lekcja pokazowa jest bezpłatna - przyjdź i przekonaj się, czy nasze zajęcia spodobają się Tobie i Twojemu dziecku.

Budujemy roboty Lego

Zapisy

FAQ

Masz wątpliwości? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

FAQ