Zadzwoń: tel. 604 339 781

Zajęcia dla dzieci (klasy 5-7)

Cykliczne, półtoragodzinne zajęcia z programowania w środowisku Python odbywające się przez cały semestr, raz w tygodniu na terenie szkoły (po godzinach lekcyjnych) lub w naszej placówce. Podczas kursu uczestnicy poznają podstawy programowania w Pythonie, który jest jednym z najbardziej intuicyjnych i uniwersalnych języków programowania na świecie. Kurs jest skierowany do uczniów szkoły podstawowej, którzy poznają podstawy języka, a już w połowie kursu zaczną tworzyć pierwsze animacje i gry. Co więcej wiedza z zakresu programowania w Pythonie może stanowić wstępne przygotowanie do egzaminu maturalnego z informatyki.

Zajęcia dla dzieci (klasy 5-7)

Cykliczne, półtoragodzinne zajęcia z programowania w środowisku Python odbywające się przez cały semestr, raz w tygodniu na terenie szkoły (po godzinach lekcyjnych) lub w naszej placówce. Podczas kursu uczestnicy poznają podstawy programowania w Pythonie, który jest jednym z najbardziej intuicyjnych i uniwersalnych języków programowania na świecie. Kurs jest skierowany do uczniów szkoły podstawowej, którzy poznają podstawy języka, a już w połowie kursu zaczną tworzyć pierwsze animacje i gry. Co więcej wiedza z zakresu programowania w Pythonie może stanowić wstępne przygotowanie do egzaminu maturalnego z informatyki.

O kursie

Koder Ekspert to zajęcia przygotowane z myślą o uczniach klas 5-7 Szkoły Podstawowej, którzy interesują się informatyką oraz programowaniem. Programowanie to język, który pomału staje się drugim obowiązkowym. Programowanie sprzyja rozwojowi kreatywności, logicznego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów, zatem rozwija wiele umiejętności, które są przydatne bez względu na to, jaki zawód młody człowiek wybierze w przyszłości. Do programowania wybraliśmy język Python, który jest jednym z najbardziej intuicyjnych i uniwersalnych języków programowania na świecie, ponadto będzie jednym z języków programowania na egzaminie maturalnym z informatyki. W porównaniu z innymi językami Python, wyróżnia się stosunkowo przejrzystym kodem, a poznanie podstawowych koncepcji programistycznych w Pythonie jest świetnym początkiem do poznawania także innych języków.

Na zajęciach każdy uczestnik pracuje samodzielnie. Nie jest wymagana znajomość programowania, ani wcześniejszego uczestnictwa w innych zajęciach z programowania. Wymagamy natomiast umiejętności obsługi komputera oraz sprawnego korzystania z klawiatury. Podstawowa znajomość języka angielskiego znacznie ułatwi przyswajanie komend i poruszanie się w oprogramowaniu.

Program zajęć

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (po 90 min) przez cały semestr (12 spotkań w semestrze). W trakcie każdego spotkania uczestnicy pracując samodzielnie przy komputerach uczą się programowania. Od razu zaznaczamy, że w porównaniu do języków graficznych używanych na innych naszych zajęciach, tutaj na efekty programowania i nauki, trzeba dłużej poczekać. Z nauką programowania jest tak, jak z nauką języka obcego, początkowo zaczynamy od różnych poleceń, komend, by dopiero w połowie kursu móc stworzyć pierwszą animację lub grę.

Zakres wiedzy po kursie:

   Podstawowe komendy języka Python,
    Znajomość i zastosowanie instrukcji warunkowych,
    Znajomość podstawowych typów danych,
    Znajomość i umiejętność wykorzystania funkcji,
    Umiejętność wykorzystania list w programowaniu,
    Wykonywanie działań na tablicach,
    Rysowanie figur za pomocą modułu turtle.

   Na każdych zajęciach uczestnicy poznają nowe komendy języka Python, by w połowie kursu móc zaprogramować np. kalkulator, animację, grę Snake.

   Poza podstawami programowania podczas zajęć uczestnicy rozwijają umiejętności:

  • Budowania sekwencji,
  • Myślenia analitycznego,
  • Myślenia przyczynowo – skutkowego,
  • Samodzielności,
  • Cierpliwości,
  • Kreatywności w rozwiązywaniu napotkanych trudności.

  Cykl zajęć pozwala dzieciom na systematyczne zdobywanie wiedzy, pogłębianie jej a tygodniowe przerwy między zajęciami umożliwią zapamiętanie materiału, jednocześnie nie powodując przemęczenia. Po skończonym semestrze zalecana jest kontynuacja w celu wykorzystania zdobytej wiedzy do dalszego tworzenia kolejnych, bardziej zaawansowanych gier i animacji.

  Materiał dydaktyczny

  Python

  Do zajęć z programowania dla starszych uczestników wybraliśmy Pythona, ponieważ jest jednym z najbardziej intuicyjnych i uniwersalnych języków programowania na świecie. Z jednej strony jest on zrozumiały dla nastolatków, z drugiej ma ogromne zastosowanie, a tym samym wiedza i umiejętności zdobyte na kursie mogą być wykorzystane w przyszłości. Jest to język charakteryzujący się dużą czytelnością kodu oraz ogromnymi możliwościami. Może być stosowany do obliczeń, tworzenia gier komputerowych, automatyzacji codziennych czynności czy jako silnik aplikacji internetowych. Ponadto język Python będzie jednym z języków programowania na egzaminie maturalnym z informatyki.

  Kto używa Pythona?

  Według rankingu TIOBE, Python znajduje się na 5 miejscu pod względem ilości zapytań w najważniejszych wyszukiwarkach internetowych i zakłada się, że jego popularność nadal będzie rosła, gdyż w ciągu ostatnich 5 lat miał on największy wskaźnik wzrostu.

  Wiele międzynarodowych firm używa Pythona do wartych miliardy dolarów projektów i aplikacji - dobrym przykładem jest Google czy IBM. Microsoft i Apple oferują pełne wsparcie dla Pythona w swoich systemach operacyjnych i platformach programistycznych. Sporo popularnych serwisów internetowych jest napisanych właśnie w Pythonie - np. YouTube. NASA wykorzystuje aplikację napisaną w Pythonie do zarządzania kontrolą startową wahadłowców.

  Cena

  Opłata za semestr wynosi 990,00 PLN (890,00 PLN dla kontynuujących naukę*):

  • 240,00 PLN (200,00 PLN*) - zaliczka (potwierdzenie uczestnictwa do 5 dni od zapisu)
  • 250,00 PLN (230,00 PLN*) - 15 października
  • 250,00 PLN (230,00 PLN*) - 15 listopada
  • 250,00 PLN (230,00 PLN*) - 15 grudnia

  W przypadku płatności jednorazowej, cena kursu jest niższa o 10% i wynosi 891,00 PLN (801,00 PLN dla kontynuujących naukę*). Płatność powinna być uiszczona do 5 dni od dokonania rezerwacji, jednakże nie później niż w dniu rozpoczęcia zajęć.

  * Dotyczy osób, które uczestniczyły w Kursie Semestralnym, Półkoloniach lub Koloniach. Przy zapisie, w polu "kod promocyjny" prosimy wpisać: KONTYNUACJA

  W ramach zajęć semestralnych gwarantujemy Państwu:

  • 24 godziny lekcyjne (12 spotkań x 90 min),
  • zajęcia w grupach maksymalnie 10 osobowych,
  • niezbędny do zajęć sprzęt,
  • materiały szkoleniowe utrwalające wiedzę,
  • pracę samodzielną - każdy uczestnik pracuje sam,
  • piekę i wiedzę wykwalifikowanej kadry (2 prowadzących w grupie powyżej 8 uczestników),
  • pokaz dla rodziców na zakończenie kursu,
  • pamiątkową koszulkę,
  • skrypty wykonane przez Uczestnika (przekazane drogą elektroniczną),
  • dyplom ukończenia kursu.

  Zapisz

  Terminy i lokalizacje

  Katowice, Uniwersytet Śląski - Instytut Fizyki

  ul. Uniwersytecka 4

  Semestr I (NOWA GRUPA!)
  • wtorek, 1730 - 1900 (I zajęcia: 9.10.2018)
  • sobota, 900 - 1030 (I zajęcia: 13.10.2018)

  Gliwice

  ul. Ziemowita 1

  Semestr I (NOWA GRUPA!)
  • piątek, 1730 - 1900 (I zajęcia: 5.10.2018)
  • sobota, 1130 - 1300 (I zajęcia: 6.10.2018)

  Zapisz

  FAQ

  FAQ

  Zapraszamy na lekcję pokazową!

  Już dziś umów się na lekcję pokazową w Fabryce Naukowców! Lekcja pokazowa jest bezpłatna - przyjdź i przekonaj się, czy nasze zajęcia spodobają się Tobie i Twojemu dziecku.

  Budujemy roboty Lego

  Zapisy

  FAQ

  Masz wątpliwości? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

  FAQ