Zadzwoń: tel. 604 339 781

Silesia Bazaar Kids na Stadionie Śląskim

28 października odbędzie się siódma edycja największych na Śląsku targów niezależnej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR Kids! Na terenie Stadionu Śląskiego staną stoiska pełne niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów dla dzieci. Oprócz strefy sprzedażowej będzie również strefa warsztatowa, w której m.in. odbędą się nasze warsztaty z budowy robotów z Lego i programowania gier.

Czytaj więcej: Silesia Bazaar Kids na Stadionie Śląskim

Rozstrzygnięcie konkursu Zdjęcie z wakacji z motywem Fabryki Naukowców!

Dziękujemy za udział w konkursie na Zdjęcie z wakacji z motywem Fabryki Naukowców. Zgodnie z regulaminem wybraliśmy 3 zdjęcia, które zostały nagrodzone.

  • 1 miejsce - bon o wartości 500 zł
  • 2 miejsce - bon o wartości 300 zł
  • 3 miejsce - bon o wartości 100 zł

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy autorów wybranych prac do kontaktu w celu odebrania nagrody!

Weekend z Pythonem!

Miło nam poinformować, że od października uruchamiamy kursy z programowania w Pythonie! Aby przybliżyć Wam Pythona zapraszamy wszystkich na Dni Otwarte z Pythonem, które odbędą się 22 - 23 września. Podczas Dni Otwartych odbędą się bezpłatne warsztaty, które wprowadzą uczestników w środowisko Pythona oraz pokażą możliwości programu. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas 5 - 7 Szkoły Podstawowej. Nie jest wymagana znajomość programowania ani wcześniejszy udział w kursach. Wymagamy jedynie podstawowej umiejętności obsługi komputera, w tym sprawnego korzystania z klawiatury.

Czytaj więcej: Weekend z Pythonem!

Dni Otwarte Fabryki Naukowców w Gliwicach!

W dniach 15-16 września zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-13 lat do Fabryki Naukowców w Gliwicach. Czeka na Was mnóstwo atrakcji! Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z budową i programowaniem prawdziwych robotów ze specjalnych Klocków LEGO lub zaprogramować swoją pierwszą grę. Rodziców w tym czasie zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy program kursów semestralnych, opowiemy co dokładnie robią dzieci na zajęciach, czego się uczą oraz jakie umiejętności zdobywają i rozwijają podczas zajęć.

Czytaj więcej: Dni Otwarte Fabryki Naukowców w Gliwicach!

Dni Otwarte Fabryki Naukowców w Katowicach!

W dniach 15-16 września zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-13 lat do Fabryki Naukowców w Katowicach. Czeka na Was mnóstwo atrakcji! Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z budową i programowaniem prawdziwych robotów ze specjalnych Klocków LEGO lub zaprogramować swoją pierwszą grę. Rodziców w tym czasie zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy program kursów semestralnych, opowiemy co dokładnie robią dzieci na zajęciach, czego się uczą oraz jakie umiejętności zdobywają i rozwijają podczas zajęć.

Czytaj więcej: Dni Otwarte Fabryki Naukowców w Katowicach!

Fotorelacja z II Turnusu Kolonii

Zakończyliśmy II turnus Kolonii Młodych Naukowców i Kolonii Młodych Detektywów. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji. W imieniu kadry i organizatorów dziękujemy uczestnikom za fantastyczny wyjazd i mamy nadzieję do zobaczenia na kolejnych wyjazdach (szykujemy dla Was sporo nowości :)

ZOBACZ ZDJĘCIA

Wywiad z Prezes Katarzyną Janus

Zapraszamy do lektury dzisiejszych Nowin Gliwickich, w których znajduje się relacja z Gali wręczenia nagród Diana 2018, oraz wywiad z tegoroczną zwyciężczynią, Prezes Fabryki Naukowców, Katarzyną Janus.

ArtKodowanie czyli ArtNoc z Fabryką Naukowców

Czy można połączyć sztukę z programowaniem? Tak! Zaprogramujemy program do rysowania przepięknych, kolorowych rozet!

Zajęcia polegają na zakodowaniu w środowisku Scratch programu, który wykona przepiękne, różnokolorowe rozety. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać kilka projektów. Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 2 klasy Szkoły Podstawowej (młodsze w asyście rodziców).

Czytaj więcej: ArtKodowanie czyli ArtNoc z Fabryką Naukowców