Zadzwoń: tel. 604 339 781

Zimowisko w atmosferze zabawy i nauki?

Lubisz klocki Lego, roboty, doświadczenia i zimę? Uwielbiasz eksperymentować i nie zadowalają Cię proste odpowiedzi? Wkrocz w niezwykły świat nauki! I już w najbliższe ferie wyjedź w okolice Zakopanego, z widokiem na piękną panoramą Tatr i przez 8 dni zgłębiaj tajemnice robotyki, eksperymentuj, doświadczaj i przede wszystkim korzystaj z zimowej aury w towarzystwie samych pasjonatów. Fabryka Naukowców po raz kolejny zaprasza najmłodszych do udziału w Zimowiskach Naukowych.

Czytaj więcej: Zimowisko w atmosferze zabawy i nauki?

27-28 grudnia - warsztaty w przerwie świątecznej (9:00 – 15:00)

Dni wolne od szkoły. Szukacie pomysłu jak ciekawie je spędzić? Zapraszamy dzieci w wieku 8 – 12 lat na warsztaty z budowy robotów z Lego Mindstorms EV3. W głosowaniu na naszym fanpage’u wybraliście Snake’a oraz Scorpiona. Pierwszego dnia zbudujemy Snake’a, wielkiego pełzającego i atakującego węża, a drugiego równie imponującego Scorpiona.

Czytaj więcej: 27-28 grudnia - warsztaty w przerwie świątecznej (9:00 – 15:00)

Warsztaty mikołajkowe dla szkół i przedszkoli

Szukacie atrakcyjnego sposobu na zorganizowanie Mikołajek w Szkole lub Przedszkolu? Chcecie połączyć świetną zabawę z nauką a wszystko w mikołajkowej atmosferze? Pomocnicy Mikołaja z Fabryki Naukowców opracowali specjalne, mikołajkowe warsztaty.

W ramach warsztatów wykonamy eksperymenty chemiczne z tworzenia sztucznego śniegu, by następnie spróbować zmieścić go w bombce, zaprogramujemy grę, w której Mikołaj zbiera prezenty lub zbudujemy z LEGO i zaprogramujemy tańczącego Mikołaja wraz z reniferem. Warsztaty organizujemy w naszej placówce w Gliwicach lub w każdej dowolnej na terenie Śląska. Każdy uczestnik warsztatu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

SPRAWDŹ JUŻ TERAZ

Warsztaty Mikołajkowe 2018

Jak zrobić sztuczny śnieg z polimerów? Ile śniegu zmieści bombka? Warsztat chemiczny - zgłąb tajniki superabsorbentów i zrób niebanalną ozdobę świąteczną!

SPRAWDŹ

Szczyt Klimatyczny w Katowicach

W związku z organizacją w centrum Katowic Szczytu Klimatycznego, tym samym wysoce prawdopodobnym utrudnieniem bądź wręcz uniemożliwieniem dojazdu na zajęcia w Katowicach, jesteśmy zmuszeni zajęcia odwołać w tym okresie. Wszystkie zajęcia do 1 grudnia włącznie, odbędą się bez zmian. Zajęcia od 3 grudnia do 14 grudnia są odwołane i ruszamy dopiero 15 grudnia. Wszystkie zajęcia zostaną odrobione w nowym roku, a uczestnicy zajęć otrzymają mailowo zaktualizowane harmonogramy zajęć. Zmiana dotyczy tylko placówki w Katowicach, pozostałe placówki pracują bez zmian. Pozdrawiamy serdecznie!

12 listopada - organizacja pracy

Drodzy Państwo! Po konsultacjach z Rodzicami/Opiekunami dzieci uczestniczących w poniedziałkowych zajęciach, potwierdzamy, że wszystkie zajęcia zaplanowane na 12 listopada (dzień wolny) odbędą się bez zmian. Biuro tego dnia jest czynne jedynie w godzinach zajęć (17:00 - 20:00). Serdecznie zapraszamy na zajęcia!

Organizacja pracy w długi weekend 1 - 4 listopada 2018 r.

Drodzy Państwo! W związku z długim weekendem informujemy, że w dniach od 1 do 4 listopada 2018 r. nasze biuro jest nieczynne, a wszystkie zajęcia odwołane. Ostatnie zajęcia odbędą się w środę 31 października, we wszystkich sprawach i na kolejne zajęcia zapraszamy od 5 listopada!