Dzień Otwarty w Siemianowicach Śląskich!

Już w najbliższy czwartek 15.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Siemianowicach Śląskich, ul. Marii Dąbrowskiej 10 odbędzie się dzień otwarty z Fabryką Naukowców!

Czeka na Was mnóstwo atrakcji! Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z budową i programowaniem prawdziwych robotów ze specjalnych Klocków LEGO lub zaprogramować swoją pierwszą grę.

Czytaj więcej: Dzień Otwarty w Siemianowicach Śląskich!

Jeszcze jeden Dzień Otwarty w Katowicach!

W związku z ogromnym zainteresowaniem Dniem Otwartym w Katowicach i szybkim zapełnieniem wszystkich dostępnych miejsc, otwieramy naszą placówkę jeszcze raz!

Zapraszamy w sobotę 3 marca! W związku z ograniczoną liczbą miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację ZAPISZ

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Otwarty Fabryki Naukowców na Uniwersytecie Śląskim

24 lutego zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-13 lat do Fabryki Naukowców w Katowicach. Czeka na Was mnóstwo atrakcji! Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z budową i programowaniem prawdziwych robotów ze specjalnych Klocków LEGO lub zaprogramować swoją pierwszą grę. Rodziców w tym czasie zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy program kursów semestralnych, opowiemy co dokładnie robią dzieci na zajęciach, czego się uczą oraz jakie umiejętności zdobywają i rozwijają podczas zajęć.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Spotkanie dla Rodziców jest nieobowiązkowe i nie wymaga wcześniejszego potwierdzenia.

Zajęcia z budowy i programowania robotów odbędą się na trzech poziomach:

  • Młody Konstruktor (klasy 0-1): 900 – 1000, 1400 – 1500
  • Młody Programista (klasy 2-3): 1230 – 1330
  • Młody Inżynier (klasy 4-6): 1030 – 1200, 1700 – 1830

Zajęcia z programowania gier (NOWOŚC!)

  • Młody Koder (klasy 2-4): 1530 – 1630

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 604 339 781.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz

Dzień Otwarty Fabryki Naukowców w Gliwicach

18 lutego zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-13 lat do Fabryki Naukowców w Gliwicach. Czeka na Was mnóstwo atrakcji! Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z budową i programowaniem prawdziwych robotów ze specjalnych Klocków LEGO lub zaprogramować swoją pierwszą grę. Rodziców w tym czasie zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy program kursów semestralnych, opowiemy co dokładnie robią dzieci na zajęciach, czego się uczą oraz jakie umiejętności zdobywają i rozwijają podczas zajęć.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Spotkanie dla Rodziców jest nieobowiązkowe i nie wymaga wcześniejszego potwierdzenia.

Zajęcia z budowy i programowania robotów odbędą się na trzech poziomach:

  • Młody Konstruktor (klasy 0-1): 900 – 1000
  • Młody Programista (klasy 2-3): 1145 – 1245
  • Młody Inżynier (klasy 4-6): 1015 – 1115

Zajęcia z programowania gier (NOWOŚĆ!)

  • Młody Koder (klasy 2-4): 1300 – 1400

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 604 339 781.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz

AUKCJA WOŚP - ZIMOWISKO od 500 zł!

Przekazaliśmy na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udział w Zimowisku (do wyboru Zimowisko Młodych Naukowców lub Zimowisko Rycerzy Jedi). Aukcja dotyczy udziału jednego dziecka w II turnusie Zimowiska w Tatrach! Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz WOŚP.

Aukcja: http://bit.ly/2EyE2gd

Zapraszamy do licytowania!

Warsztaty z robotyki w ramach WOŚP

Siema! Jak co roku, wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! 14 stycznia zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 do 13 lat do wspólnej zabawy na warsztatach z robotyki!

Przyjdź i wspieraj razem z nami zbiórkę WOŚP na szczytny cel, jakim wyrównanie szans w leczeniu noworodków!

Podczas warsztatów będziemy budować roboty z klocków LEGO Wedo i LEGO Mindstorms EV3! Przyjdź, zbuduj robota, zaprogramuj i sprawdź czy działa! Działa? Robota wykonana - czas za zabawę! Na koniec, nagroda - pamiątkowy dyplom!

Warsztaty odbędą się 14 stycznia (niedziela) w godz. 10:00 – 18:00 w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego przy ulicy Uniwersyteckiej 4 w Katowicach (sala 9A)! Żeby wziąć udział w warsztatach, wystarczy przyjść (nie ma zapisów!) i zasilić dowolną kwotą puszkę WOŚP, którą będą mieli Prowadzący warsztaty!

Szczegółowe informacje znajdują się na specjalnie utworzonym wydarzeniu na fb: https://www.facebook.com/events/140328196629731

Do zobaczenia!

Konkurs Mikołajkowy – wyniki!

Spośród 175 fantastycznych prac konkursowych, musieliśmy wybrać 4 - po jednej w każdej z kategorii (klocki Lego i Klocki Plus Plus) i po jednej w każdej placówce (Gliwice, Katowice). Po długich dyskusjach, udało nam się wybrać 4 prace. Przy ich wyborze kierowaliśmy się przede wszystkich nieszablonowym, innowacyjnym podejściem i pomysłowością w zastosowaniu klocków!

Czytaj więcej: Konkurs Mikołajkowy – wyniki!

Media Tent – Technologie od urodzenia

4-5 listopada serdecznie zapraszamy do Gliwic na Targi "Media Tent. Nowe technologie od urodzenia"! W programie mnóstwo atrakcji! My będziemy zarówno z warsztatami z budowy robotów Lego, ale także ze stoiskiem sklepowym Robotiklo i robotami z serii Hexbugami! Do zobaczenia!