Zadzwoń: tel. 604 339 781

Zajęcia dla dzieci (klasy 3-6)

Półkolonie dla Młodych Naukowców to 5 dniowe zajęcia kreatywne w okresie wakacji, w trakcie których Uczestnicy realizują swoje pierwsze pomysły inżynierskie związane z mechaniką, robotyką jak również z programowaniem. Podczas zajęć kładziemy nacisk na kreatywność, konstrukcje budowane są według autorskich pomysłów dzieci. Młodzi Naukowcy poznają również podstawy programowania oraz przekonają się że matematyka nie jest nudna, a wręcz może być fascynująca kiedy jest narzędziem do stworzenia swojej własnej gry!

Zajęcia dla dzieci (klasy 3-6)

Półkolonie dla Młodych Naukowców to 5 dniowe zajęcia kreatywne w okresie wakacji, w trakcie których Uczestnicy realizują swoje pierwsze pomysły inżynierskie związane z mechaniką, robotyką jak również z programowaniem. Podczas zajęć kładziemy nacisk na kreatywność, konstrukcje budowane są według autorskich pomysłów dzieci. Młodzi Naukowcy poznają również podstawy programowania oraz przekonają się że matematyka nie jest nudna, a wręcz może być fascynująca kiedy jest narzędziem do stworzenia swojej własnej gry!

O kursie

O kursie

5 dniowe półkolonie dla dzieci z klas 3-6, odbywające się w wakacje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 -16:00. Celem zajęć jest rozwijanie w dzieciach pasji do nauk ścisłych, poprzez świetną zabawę. Dzieci podczas półkolonii projektują, konstruują, a następnie budują i programują roboty z klocków LEGO. W trakcie turnusu Naukowcy uczą się nowych możliwości jakie daje program Scratch, tworząc coraz to trudniejsze i bardziej zaawansowane gry i animacje.

Dzieci pracują w zespołach 2,3 osobowych, a w turnusie uczestniczy maksymalnie 15 osób. W ramach półkolonii oferowane jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek oraz zimne i ciepłe napoje, z wyłączeniem napoi gazowanych).

Program zajęć

Budowa i programowanie robotów

Podczas zajęć nacisk położony jest przede wszystkim na zdobywanie wiedzy praktycznej. Dzieci nie tylko rozwijają swoje pasje inżynierskie, ale także uczą się pracy zespołowej, zdrowej rywalizacji, prezentacji wyników swojej pracy oraz przezwyciężania problemów pojawiających się w trakcie realizacji zadania. Kursanci dzielą się obowiązkami i pomysłami, stają się kreatywni, pobudzają swoją wyobraźnię, szukają rozwiązań, a to wszystko w atmosferze wspaniałej zabawy.

Podczas zajęć dzieci:

 • dowiadują się, czym są roboty, jak są zbudowane i na jakiej zasadzie działają, oraz w czym są podobne do żywych organizmów,
 • rozwijają zdolności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej,
 • uczą się realizowania zadań w określonym czasie i przy ograniczonych zasobach,
 • poznają pojęcie algorytmu oraz uczą się podstaw programowania w prostym języku graficzno-tekstowym, z którym sobie doskonale radzą,
 • poznają zasady matematyki, fizyki i mechaniki na prostych przykładach oraz uczą się, jak te zasady zastosować w praktyce przy budowaniu robotów,
 • poznają zasady pracy w grupie, uczą się prezentacji własnych pomysłów oraz kreatywnego myślenia.

Programowanie gier

Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy obsługi komputera oraz zależności rządzące światem informatyki. Każdy dzień półkolonii to nowe wyzwanie programistyczne! Dzieci będą tworzyć gry i animacje, podczas których mają możliwość rozwijania umiejętności:

 • budowania sekwencji,
 • myślenia analitycznego,
 • myślenia przyczynowo – skutkowego,
 • samodzielności, ale też pracy w zespole,
 • cierpliwości,
 • kreatywności w rozwiązywaniu napotkanych trudności,
 • rozwiązywania problemów.

Następnie według własnych pomysłów będą je rozbudowywać oraz ulepszać. Na koniec testy, sprawdzenie czy program działa, jak tak to gramy! Kto zdobędzie więcej punktów w grze?

Wszystkie stworzone przez dzieci gry zostaną im przekazane zarówno w formie do dalszej edycji (by mogły w domu modyfikować grę), jak i gotowej do grania (nie wymagającej instalacji dodatkowego oprogramowania).

Dydaktyka

Budowa i programowanie robotów

Podczas zajęć dzieci pracują na profesjonalnych zestawach Lego Mindstorms EV3 zaprojektowanych w Massachusetts Intitute of Technology. Dzięki połączeniu uniwersalności systemu budowania LEGO i najbardziej zaawansowanej technologii, zestawy Lego Mindstorms Ev3 pozwalają tworzyć niesamowite roboty, które mogą chodzić, rozmawiać, myśleć i robić wszystko, co podpowie dzieciom wyobraźnia. Zestawy łączą klocki Lego (głównie z serii Lego Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną. Sercem systemu jest programowalna kostka wyposażona w procesor oraz cztery porty wejścia i cztery porty wyjścia do komunikacji z sensorami i innymi urządzeniami.

Graficzny sposób programowania jest przyjazny i intuicyjny dla dzieci, a jednocześnie dzięki zastosowaniu algorytmów kształtuje logiczny sposób myślenia. Prowadzi to do uporządkowania procesów myślowych, co jest szczególnie ważne w rozwoju kompetencji matematyczno-przyrodniczych i ICT. Interaktywna forma zajęć zapewnia świetną zabawę i zaangażowanie uczestników. Przyswajanie wiedzy jest efektywne, gdyż uczestnicy są motywowali do podejmowania wyzwań, które z jednej strony stanowią zabawę, a z drugiej prowadzą dziecko przez labirynt praktycznych zagadnień, przydatnych w bieżącej edukacji szkolnej.

Programowanie gier

Do programowania gier wybraliśmy język programowania Scratch 2.0. Jest to połączenie programowania graficznego z tekstowym. Programowanie w Scratch’u umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier oraz muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi. Obiekty mogą reagować na zdarzenia zewnętrzne. Wygląd postaci przypisanych do obiektów można wybierać z zasobnika, tworzyć lub importować z zewnątrz.

Lokalizacje i terminy

Lokalizacje

Placówka Siewierz

 

 • Turnus: 23.07 - 27.07

Cena

Cena

Cena kursu: 840,00 PLN
(740,00 PLN dla uczestników Kursów Semestralnych i wcześniejszych edycji Półkolonii - w polu kod promocyjny prosimy wpisać: "KONTYNUACJA")

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki 200,00 PLN, pozostałą część płatności można uiścić do 7 dni przed rozpoczęciem półkolonii.

W ramach zajęć gwarantujemy Państwu:

 • 35 godzin zajęć dydaktycznych (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 16:00),
 • zajęcia w grupach maksymalnie 15 osobowych,
 • komfortową edukację w dwuosobowych zespołach,
 • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, ciepłe i zimne napoje),
 • opiekę i wiedzę wykwalifikowanej kadry,
 • dyplom ukończenia kursu,
 • godzinny interaktywny pokaz dla rodziców na zakończenie kursu.
Zapisz

FAQ

FAQ

Zapisz się już dziś!

Zapraszamy na lekcję pokazową!

Już dziś umów się na lekcję pokazową w Fabryce Naukowców! Lekcja pokazowa jest bezpłatna - przyjdź i przekonaj się, czy nasze zajęcia spodobają się Tobie i Twojemu dziecku.

Budujemy roboty Lego

Zapisy

FAQ

Masz wątpliwości? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

FAQ