fbpx

Zadzwoń: tel. 604 339 781

Wakacje 2020Wakacje 2020

Drodzy Rodzice!

Miło nam poinformować, że już oficjalnie Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że wakacje w formie kolonii i obozów się odbędą! Opublikowane zostały wytyczne dotyczące organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju. Zapewniamy, że wszystkie wytyczne spełniamy. Chcemy, żeby nadchodzące wakacje były dla naszych Uczestników w pełni bezpieczne ale także radosne i beztroskie. Kolonie mają być świetną zabawą i relaksem w gronie rówieśników. Wiemy jak bardzo tego potrzebują i jak Państwu na tym zależy.

Zalecenia z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia zmieniają się bardzo dynamicznie wraz z ustawaniem epidemii. Aktualne zasady dotyczące bezpiecznego zakwaterowania w ośrodku, korzystania ze stołówki i wspólnych sal zajęciowych, a także zapewnienia środków ochronnych i prewencyjnych na obozie znajdują się tutaj.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem uczestników:

 1. Małe grupy kolonijne

  Specyfika naszych kolonii i obozów, charakteryzująca się dużą ilością zajęć warsztatowych sama w sobie powoduje, że pracujemy w małych grupach. Zależy nam aby zapewnić uczestnikom i kadrze jak największy komfort pracy.

 2. Warunki zakwaterowania i spożywania posiłków

  Ośrodki, które wybraliśmy w z nadwyżką spełniają wytyczne. Począwszy od wielkości pokoi, sal warsztatowych jak i organizacji spożywania posiłków, higieny oraz realizacji programu. Każdy z ośrodków zapewnia nam dodatkową izolatkę w budynku oraz odpowiednią ilość środków higienicznych. Ośrodki zapewniają także codzienną dezynfekcję toalet oraz powierzchni dotykowych w pokojach uczestników oraz na terenie całego obiektu.

  Na chwilę obecną nie jest rekomendowane przez GIS wydawanie posiłków w formie bufetu szwedzkiego, dlatego też posiłki będą przynoszone do stolików na tacach.

 3. Przeszkolona Kadra w zakresie bezpieczeństwa i higieny

  Nasz kadra, kierownik oraz wychowawcy to osoby z doświadczeniem, które już od kilku lat z nami współpracują. Kadra przed wyjazdem zostanie dodatkowo przeszkolona przez specjalistów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, w zakresie zapewnienia bezpiecznej opieki nad Uczestnikami. Jako opiekunowie jadą tylko i wyłącznie osoby, które nie mają infekcji oraz objawów chorobowych oraz nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miały kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie miesiąca od rozpoczęcia wypoczynku.

 4. Przeszkoleni Uczestnicy Kolonii i Obozów

  Wszyscy Uczestnicy pierwszego dnia zostaną zapoznani z zasadami bezpieczeństwa i higieny na wyjeździe, wychowawcy będą nadzorować dezynfekcję rąk oraz przedmiotów i urządzeń z których uczestnicy korzystają. Ponadto, przed każdym dodatkowym wyjściem (wycieczka) odbędzie się dodatkowa pogadanka przypominająca o zasadach i zachowaniu bezpieczeństwa.

 5. Opieka pielęgniarki

  Podczas każdego z turnusów mamy zapewnioną opiekę pielęgniarki.

 6. Odzież ochronna i środki dezynfekujące

  Dzieci będą korzystały z dodatkowych środków ochronnych zgodnie z aktualnymi przepisami, zatem nie muszą mieć ich cały czas na sobie, a jedynie w konkretnych przypadkach. Dzieci powinny mieć swoje maseczki, jednakże posiadamy zapas środków ochronnych tj. maseczki, przyłbice i fartuchy, zatem jeżeli będzie konieczność dodatkowych zabezpieczeń, jesteśmy na to przygotowani. Zapewniamy także dodatkowe środki dezynfekujące w każdej grupie i pomieszczeniu, w którym dzieci będą przebywać.

 7. Zachowanie dystansu społecznego, izolacja od innych grup

  W ośrodku dostępne mamy sale na wyłączny użytek naszej grupy, codziennie będą one dokładnie sprzątane i dezynfekowane. Ponadto zostaną one wyposażone w środki dezynfekujące. W miejscach w których będzie przebywać grupa, a nie ma bezpośredniego dostępu do toalet, również znajdować się będą środki do dezynfekcji rąk oraz powierzchni wraz z instrukcjami. Sprzęt z jakiego Uczestnicy będą korzystali również po użyciu każdej grupy będzie dezynfekowany.

 8. Program wypoczynku, organizacja wycieczek

  Program w głównej mierze będzie realizowany na terenie ośrodka lub w jego najbliższej okolicy, do realizacji zajęć będziemy wybierać miejsca zapewniające ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Wycieczki i dodatkowe atrakcje będą zrealizowane zgodnie z planem. Jeżeli nie będzie możliwości zrealizowania którejś z atrakcji, zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług Turystycznych zaproponujemy świadczenie zastępcze o tej samej wartości.

 9. Transport

  Mając na uwadze ogólne wytyczne związane z korzystaniem z miejsc publicznych, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z transportu pociągiem nad morze i uczestnicy, tak jak i do innych destynacji, pojadą autokarem.

Zrobimy wszystko, aby zapewnić dzieciom wspaniały i bezpieczny wypoczynek. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji. Mamy jeszcze pojedyncze miejsca na wybranych turnusach, zatem zapraszamy do planowania wakacji i kontaktu!

Do zobaczenia! 😊

SPRAWDŹ OFERTĘ KOLONII

Zobacz nasze zdjęcia!

Partnerzy o nas

Galeria

Chcesz wiedzieć, co sądzą o nas nasi kontrahenci i partnerzy?

Sprawdź

FAQ

Masz wątpliwości? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

FAQ