fbpx

Zadzwoń: tel. 604 339 781

Drodzy Rodzice,

Zbliża się czas wakacji, zapewne tak jak i my zadajecie sobie pytanie, co będzie z koloniami i obozami?

Jako Fabryka Naukowców nie odwołaliśmy wyjazdów i nie zaprzestaliśmy przygotowań do organizacji wypoczynku. Cały czas podejmujemy kolejne działania zmierzające do organizacji zaplanowanych wyjazdów. Śledzimy bieżącą sytuację i zmieniające się przepisy.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju z Ministerstwem Edukacji. Na ten moment jest zielone światło na organizację wyjazdów, ale nadal czekamy na oficjalną wypowiedź Ministerstwa Zdrowia. Pojawiły się także oświadczenia Kuratorów Oświaty, mówiące o tym, że wypoczynek letni będzie można organizować. Z informacji które posiadamy wszystko wskazuje na to, że wyjazdy będą miały miejsce, jednakże z dodatkowymi wytycznymi i restrykcjami gwarantującymi bezpieczny wypoczynek.

Pragnę Państwa zapewnić, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by spełnić wszystkie kryteria i zapewnić bezpieczny wypoczynek dzieciom i młodzieży. Partnerzy, których wybieramy do współpracy, zarówno przewoźnicy jak i ośrodki, oraz nasza kadra to profesjonaliści. Jestem przekonana, że w trosce o bezpieczeństwo sprostają nawet najbardziej surowym restrykcjom. Dla Fabryki Naukowców zawsze priorytetem była i będzie wysoka jakość świadczonych usług oraz bezpieczeństwo Dzieci.

Troszcząc się o Państwa dzieci, szczególnie starannie planujemy wakacyjne wyjazdy. Wiele restrykcji już spełniamy. Warto zwrócić uwagę, że nasze grupy kolonijne nie są bardzo liczne – średnia liczba dzieci na wyjeździe to 50. Ponadto większość naszego programu, to zajęcia i warsztaty, które zawsze prowadzimy w małych grupach.

Wybieramy też ośrodki o podwyższonym standardzie, które świetnie dopasowują się do naszych potrzeb i wymagań.

  • Nasz ośrodek w Bieszczadach, to nowoczesny kompleks z pokojami dwuosobowymi, w którym będziemy jedynie my,
  • W Tatrach jedziemy do wsi Sierockie, w której poza nami rzadko jest jeszcze inna grupa kolonijna,
  • Ośrodek Rewita nad morzem jest największym z obiektów, które dla Państwa wybraliśmy. Uważamy jednak, że to dobry wybór ponieważ ośrodek składa się z kilku budynków, które są rozmieszczone na obszarze aż 11 hektarów. To także pozwala nam zachować zdrowy dystans z innymi grupami kolonijnymi.

Pamiętajmy, że dzieci po okresie kwarantanny jeszcze bardziej potrzebują odpoczynku, możliwości odstresowania i przebywania na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. Wyjazd i wypoczynek jest bardzo ważny dla ich rozwoju emocjonalnego i zdrowia psychicznego. Nie zapominajmy także, że Wy, drodzy Rodzice, również potrzebujecie odpoczynku. Obecna sytuacja pracy i nauki w domu postawiła wiele trudnych wyzwań zarówno przed Wami jak i Waszymi dziećmi. Dlatego dokładamy wszelkich starań aby zapewnić Wam profesjonalną opiekę nad dziećmi w tym czasie.

Wiem, że nie uda się nam rozwiać wszystkich Państwa wątpliwości. Sytuacja w kraju jest bardzo dynamiczna i my także bierzemy pod uwagę to, że wiele rzeczy może zmienić się w ostatniej chwili.

Dlatego pragnę Państwa zapewnić, że jesteśmy przygotowani także na najgorszy scenariusz i odwołanie wyjazdu. Zgodnie z treścią tak zwanej ustawy antykryzysowej, jeżeli z powodu epidemii nie będzie możliwości zrealizowania wyjazdu, możemy Państwu zaproponować następujące rozwiązania:

  • Zmianę terminu wyjazdu na inny, późniejszy.
  • Przekazanie Vouchera o wartości 110 % kwoty, jaką Państwo wpłacili do wykorzystania na poczet przyszłych imprez turystycznych lub innych usług, które proponujemy (np. półkolonie, kursy online, kursy semestralne).
  • Zwrot wpłaconych środków w terminie 180 dni od dnia powiadomienia o rezygnacji z wyjazdu.

Reasumując, nie odwołujemy kolonii, przygotowujemy je i cały czas śledzimy aktualne przepisy, by móc dostosować wyjazd dla Waszych dzieci do wytycznych oraz przede wszystkim zapewnić im niezapomniany i bezpieczny wypoczynek.

O wszelkich ewentualnych zmianach będziemy Państwa niezwłocznie informować, a jeżeli w ostatnim momencie okaże się, że nie będzie możliwości realizacji wyjazdu, zwrócimy Państwu wszystkie wpłacone pieniądze.

W imieniu całego zespołu Fabryki Naukowców zapraszam na nasze wyjazdy i gwarantuję, że zrobimy wszystko by zapewnić dzieciom i młodzieży fantastyczny i bezpieczny wypoczynek.

W razie pytań lub wątpliwości nasze biuro obsługi klienta jest cały czas do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 604 339 781 oraz mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszam i mam nadzieję, do zobaczenia!

Katarzyna Janus
Prezes Zarządu

Zobacz nasze zdjęcia!

Partnerzy o nas

Galeria

Chcesz wiedzieć, co sądzą o nas nasi kontrahenci i partnerzy?

Sprawdź

FAQ

Masz wątpliwości? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

FAQ