fbpx

Zadzwoń: tel. 604 339 781

Jak wiele atrakcji można zmieścić w 8 dniach ferii?

Bardzo wiele! Ferie zimowe to czas odpoczynku po pierwszym semestrze nauki, czas zabawy i świetna okazja do poznawania nowych miejsc, zdobywania nowych doświadczeń i zawierania przyjaźni.

Wiemy, że dzieci szybko się nudzą dlatego potrzebują z jednej strony bardzo atrakcyjnych zajęć, dopasowanych do ich zainteresowań, a z drugiej sporo różnego rodzaju aktywności, nie tylko naukowych, ale także sportowych.

Przygotowaliśmy zimowiska, których formuła łączy wszystkie te elementy. O jej skuteczności świadczy duża liczba dzieci, która ponownie z nami wyjeżdża, co jest dla nas ogromną satysfakcją. Jest to dla nas także bodziec do ciągłego poszerzania i modyfikowania oferty. Dlatego też w tym roku mamy kilka nowości!

Zimowisko Młodych NaukowcówZimowisko Młodych Naukowców

Zimowisko bez nart, czyli Młodzi Naukowcy w Prudniku!

Na nasze sztandarowe Zimowisko Młodych Naukowców wybraliśmy w tym roku Prudnik - piękna, historyczna miejscowość leżąca w województwie opolskim, u podnóża Gór Opawskich, na terenie Parku Krajobrazowego. Prudnik jest niezwykle atrakcyjny turystycznie, samo miasto urzeka zabytkowym układem urbanistycznym i ciekawymi budowlami z różnych epok.

Zimowisko Młodych Naukowców to połączenie białego szaleństwa ze świetną zabawą i nauką! Uczestnicy pod okiem instruktorów biorą udział w przeróżnych warsztatach (m.in. robotyka Lego, programowanie gier, eksperymenty chemiczne).

W programie poza licznymi warsztatami naukowymi i codziennym szaleństwem na śniegu znajdują się także: autokarowa wycieczka do Kopalni Złota w Złotym Stoku (zwiedzanie kopalni, sztolnia Gertruda, chodnik śmierci, podziemny wodospad w Sztolni Czarnej, przejazd podziemnym pomarańczowym tramwajem, warsztaty, wystawa minerałów, zwiedzanie średniowiecznej osady górniczej), wycieczka do Pokrzywnej i wejście na Biskupią Kopę, zwiedzanie Prudnika, a nawet warsztaty tkackie!

Dzięki bogatej ofercie każdy znajdzie tu coś dla siebie i połączy aktywność na świeżym powietrzu z realizowaniem pasji inżynierskich i odpoczynkiem.

Zimowisko Młodych NaukowcówZimowisko Młodych Naukowców

Dla kogo jest Zimowisko?

Wbrew pozorom, zimowisko nie jest tylko dla matematycznych omnibusów. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 1-8 Szkoły Podstawowej, które są samodzielne i ciekawe świata, lubią aktywnie i w gronie rówieśników spędzać czas. Nie jest wymagana znajomość programowania czy robotyki. Uczestnicy podzieleni są na grupy i w zależności od dotychczasowych doświadczeń, albo pogłębiają swoją wiedzę, albo uczą się programowania od podstaw. Nie ma także konieczności wcześniejszego udziału w innych projektach Fabryki Naukowców. Zapraszamy zarówno dzieci, które już uczęszczały w naszych wyjazdach i zajęciach, jak i te, które swoją przygodę z Fabryką Naukowców planują rozpocząć.

Zimowisko Młodych NaukowcówZimowisko Młodych Naukowców

Zimowisko Naukowe czy Narciarskie?

Nie możesz się zdecydować? Nie musisz! Przygotowaliśmy także Zimowisko Narciarsko - Naukowe, które jest połączeniem fascynujących warsztatów naukowych z szaleństwem na tatrzańskich stokach! Na Zimowisko zapraszamy zarówno dzieci, które już jeżdżą na nartach, jak i te, które swoją przygodę z nartami dopiero planują rozpocząć. W ramach szkółki narciarskiej dzieci uczą się jazdy na nartach lub doskonalą swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych Instruktorów.

Zimowisko Młodych NaukowcówZimowisko Narciarsko - Naukowe

Czym się różni Zimowisko Narciarsko - Naukowe od Obozu Narciarsko - Naukowego?

Średnią wieku ☺ a tym samym programem warsztatów, atrakcjami dopasowanymi do wieku uczestniczek i uczestników. Na Zimowisko zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat, a na Obóz młodzież w wieku 11-16 lat. Dzieci w wieku 11-12 mogą dowolnie wybrać, czy wolą towarzystwo młodszych czy starszych koleżanek i kolegów. Obie grupy będą przebywały w jednym budynku i miały wspólną wycieczkę, jednakże pozostały program wyjazdu będzie realizowany osobno (posiłki, warsztaty, wyjścia na stok).

Ile kosztuje zimowisko?

Zimowisko trwa 8 dni, odbywa się w obu tygodniach ferii. Wyjazd autokarem z Gliwic lub Katowic. Całkowity koszt Zimowiska Młodych Naukowców (Prudnik), zawierający wszystkie opłaty, warsztaty, wejścia, przejazdy autokarem, ubezpieczenie wynosi 1690,00 zł. W przypadku Zimowiska i Obozu Narciarsko - Naukowego (Tatry) cena, zawierająca także szkółkę narciarską i karnety na stok, wynosi 1990,00 zł. Jedyną dodatkową opłatą, którą można ponieść (zwłaszcza w okresie ferii zimowych) jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji w wysokości 60 zł, które zapewni zwrot całej wpłaconej kwoty w przypadku nagłej choroby dziecka. Cena nie zawiera ewentualnego wypożyczenia nart. Wszystkim dzieciom, które już uczestniczyły w projektach Fabryki Naukowców (zimowiska, półkolonie, kolonie, kursy semestralne) przysługuje zniżka w wysokości 100 zł.

Zimowisko Młodych NaukowcówZimowisko Narciarsko - Naukowe

Jak się zapisać?

W celu zapisania wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie www.fabrykanaukowcow.pl lub skontaktować się telefonicznie (604 339 781) lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Na maila wyślemy niezbędne dokumenty związane z wyjazdem, natomiast w grudniu odbędą się spotkania z rodzicami, na których omówimy szczegóły wyjazdu.

Nasze Zimowiska w fenomenalny sposób łączą naukę z zabawą i aktywnością na świeżym powietrzu. Podejście kadry do dzieci oraz bogaty program sprawiają, że wracają one do domów wypoczęte, radosne ale także spragnione dalszego rozwoju. Nasze wyjazdy są spójne z misją, czyli rozwijają pasję do nauk ścisłych w młodych ludziach, równocześnie dostarczając im wielu wrażeń i wyjątkowych wspomnień właściwych dla okresu wypoczynku z rówieśnikami.

Serdecznie zapraszamy!

Zimowisko Młodych NaukowcówZimowisko Młodych Naukowców

Zobacz nasze zdjęcia!

Partnerzy o nas

Galeria

Chcesz wiedzieć, co sądzą o nas nasi kontrahenci i partnerzy?

Sprawdź

FAQ

Masz wątpliwości? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

FAQ